Wyszukiwarka

Sonda
Czy korzystasz/korzystałeś z korepetycji?
TAK
NIEPoleć nas
E-mail docelowy:

Twój e-mail:

Twój podpis:


Krzysztof Matys, O podróżowaniu
2020-10-07 11:01:15
Krzysztof Matys – podróżnik, bloger, właściciel biura podróży. Z wykształcenia historyk, egiptolog i religioznawca. Do turystyki trafił trochę z przypadku - w trakcie stypendium na Uniwersytecie Kairskim poza studiami języka koptyjskiego, zajmował się oprowadzaniem turystów. Później, jako pilot wycieczek i przewodnik pracował m.in. w Etiopii, Izraelu, Libanie, Syrii, Indiach i Nepalu. Od lat zafascynowany Gruzją, polskim turystom pomaga odkrywać również Armenię i Mołdawię. Poszukuje kierunków nieoczywistych. Zajmuje się szkoleniami branży turystycznej. Autor wielu artykułów poświęconych podróżom.
 
Ze wstępu:
 
"Książka ta powstawała długo. Teksty, które znalazły się w rozdziale drugim zacząłem pisać kilka lat temu. Ostatni z nich narodził się na początku 2020 roku, dosłownie na chwilę przed wybuchem epidemii. Są trochę, jak świadectwo innych czasów, jak zapis z epoki, która nagle się urwała, pozostawiając nas w dezorientacji i zagubieniu.
 
Krzysztof Matys, O podróżowaniuPrzytoczone teraz mogą być wyrazem nadziei. Nadziei, która pozwala nam wierzyć, że tamto wróci, że znów będzie można podróżować i czerpać radość z poznawania świata.
 
Rozdział pierwszy w całości poświęcony został wydarzeniom z czasów pandemii. Układa się w coś na kształt kroniki przedstawiającej rozwój trudnej i wyjątkowej sytuacji. Kronikarzem w tym przypadku jest osoba z branży turystycznej, obserwująca proces od środka, skupiona na ratowaniu swojego biura, ale zaangażowana też w wielomiesięczny proces zabiegania o pomoc i wsparcie, jakiego potrzebuje branża turystyczna. Znajdą tam Państwo teksty, które odnoszą się do polityki rządu i działań konkretnych urzędników, odpowiedzialnych za warunki, w jakich przyszło nam funkcjonować. Pojawiają się tematy głośnie, znane szerokiej opinii publicznej, ale też rzeczy bardziej niszowe i skryte za branżowymi kulisami, takie o których można powiedzieć, że warto, by poznała je szersza opina publiczna".
 
Krzysztof Matys, O podróżowaniu
 
Wydawnictwo Paśny Buriat, 2020 r.
 
Liczba stron: 230
 
Format: 148×210, oprawa miękka ze skrzydełkami
 
Cena: 45,90 zł.
 
 
W sprzedaży od 15 października 2020 r.
 
Zobacz więcej o książce: Krzysztof Matys, O podróżowaniu.
 
Kolejna książka Krzysztofa Matysa "Spragnieni podróży".