Wyszukiwarka

Sonda
Czy korzystasz/korzystałeś z korepetycji?
TAK
NIEPoleć nas
E-mail docelowy:

Twój e-mail:

Twój podpis:


Metoda coachingu
Centrum Edukacji Edusfera.pl ma ogromne doświadczenie w efektywnym nauczaniu, wciąż poszukuje nowych innowacyjnych metod. Nasi specjaliści zwrócili uwagę na metodę coachingu, szeroko rozpowszechnioną w Stanach Zjednoczonych oraz Zachodniej Europie.

Technika ta jest popularnym sposobem pracy z ludźmi, w tym także z uczniami, kursantami, niemniej jednak w Polsce jest nadal mało znana. Częściej wykorzystywana w szkoleniach biznesowych, dużych korporacjach, znacznie rzadziej w klasycznej edukacji. Jeśli chodzi o kursy językowe nasze Centrum Edukacji jest tu pionierem na skale całej Polski.

Nabywanie umiejętności językowych odbywa się w oparciu o zasady skutecznego uczenia się. Dużą rolę odgrywa osoba prowadząca zajęcia. Jest ona w tym przypadku nie tylko lektorem języka obcego, ale też coachem, tzn. kimś w rodzaju przewodnika przez trudny, niejednokrotnie, proces systematycznej, konsekwentnej, i w efekcie, skutecznej nauki nowego języka.

Wykorzystywane ćwiczenia i sposoby pozwalają na wydajniejszą naukę, kształtują kreatywne myślenie w sytuacjach wymagających użycia języka obcego. Pokazują możliwości poznania i zrozumienia innych kultur, dzięki czemu wzrasta świadomość językowa oraz kulturowa, co pozwala na  swobodna komunikację w kraju jak i poza jego zagranicami. 
    
W technice tej wykorzystywane są między innymi:
•    procesy podnoszące poziom skupienia uwagi i energii do nauki, w celu bardziej efektywnej pracy,
•    symulacje, które  pozwalają na spojrzenie na pewną kwestię z zupełnie innej strony oraz bezpośrednie użycie języka w praktyce,
•    dyskusje i konwersatoria.

Metody te mają na celu:
•    pomoc w osiągnięciu „myślenia w obcym języku”
•    zwiększenie skuteczności nauki języków
•    stymulację do systematycznej, konsekwentnej pracy
•    umiejętność planowania i zarządzania procesem uczenia się

WYJĄTKOWE kursy JĘZYKOWE